Kobot.forumotion.com Paylaşmın Tek Adresi Knight Online - Knightonline - Silkroad - Wow - Cabal
Lutfen Forum İçergini Gorebılmenız ıçın Uye Olunuz !!!!!


Bızı Seçtıgınız Içın Teşşkurler !!!!!!En son konular
» [iron_man™]Tony Hawk's Underground 2
Cuma Eyl. 03, 2010 10:17 am tarafından cruise

» IP den Online Oyun Oynamak (Hızlı,Sorunsuz,Takılmadan) Örnek Anlatım Fifa2007
Ptsi Tem. 05, 2010 11:49 pm tarafından jardel07

» ====KoBot KnightOnline 5 Link Dowloand ====
Çarş. Eyl. 23, 2009 7:50 pm tarafından myst

» http://turkdestek.org
Salı Ağus. 11, 2009 3:58 pm tarafından beyzade

» Amazon Queen
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:56 pm tarafından beyzade

» Red alert 2 trainer (99.7kb)
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:56 pm tarafından beyzade

» Project Paradise
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:56 pm tarafından beyzade

» Counter Strike 1.6 (wallhack,aimbot,ve birçok özellik)
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:55 pm tarafından beyzade

» Legendary + 7 trainer
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:55 pm tarafından beyzade

» Lord Of Ring Battle For Middle Earth 1 Trainer %100 Çalışıyor
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:54 pm tarafından beyzade

» Anno 1701 1
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:53 pm tarafından beyzade

» Lord of the Rings: Battle for Middle Earth
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:52 pm tarafından beyzade

» Call of Duty 4 1.7 Wallhack + Kendi Upload'ım + Denenmiştir, Çalışıyor!!!
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:52 pm tarafından beyzade

» Marvel Ultimate Alliance ps2-psp ce pc hileleri
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:52 pm tarafından beyzade

» spider-man friend or foe (hilesi)
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:51 pm tarafından beyzade

» Velvet Assassin "HİLE"
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:50 pm tarafından beyzade

» Age Of Empires 3
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:50 pm tarafından beyzade

» Gta San Andreas Bütün Bölüm Saveleri
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:50 pm tarafından beyzade

» TraiNer Cilginligi Bakmadan Gecmeyin A'dan Z'ye KENdi Uploadİm (Upload Edildi)
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:49 pm tarafından beyzade

» Metin2 oyunıyanlar Cyber Metin2 Bedava EP programı yapmış denedim oldu öneririm
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:48 pm tarafından beyzade

» İ h b a r...
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:48 pm tarafından beyzade

» trainer nedir ? ne işe yarar ? bilmeyen arkadaşlar girsin
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:47 pm tarafından beyzade

» BöLüm KuraLLarı ! Konu açmadan Önce İnceLeyiniz !
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:46 pm tarafından beyzade

» Oddworld: Abe's Exoddus
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:45 pm tarafından beyzade

» o.R.B. Off-World Resource Base
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:45 pm tarafından beyzade

» Obscure (İpucu)
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:44 pm tarafından beyzade

» Asasin's Creed Hileleri
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:44 pm tarafından beyzade

» A Nightmare on Sesame Street
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:43 pm tarafından beyzade

» A-10 Cubaaa
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:42 pm tarafından beyzade

» A2 Racer !
C.tesi Mayıs 16, 2009 11:41 pm tarafından beyzade

ßEYZADE AKTİVE SİTELER
Paylaşım Sitemize Hoşgeldin; Misafir ---------------------------------<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hava Durumu
google kontür, google kontör, google ilk sayfa, googlede ilk sayfa, googlede ilk sayfa
Özel Arama

Zirve100
SayacPagerankWebmaster---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Freddie Mercury (İran Kökenli Dünya Yıldızı)

Aşağa gitmek

Freddie Mercury (İran Kökenli Dünya Yıldızı)

Mesaj tarafından ßEYZADE Bir Ptsi Mart 09, 2009 6:14 pm

“Bir insanın müzik için yaratılmış olması”, cümlesinin karşılığı olarak Freddie Mercury’i gösterebiliriz. Herkes tarafından onaylanıp-daha da önemlisi hissedilmiş, güçlü ve şarkılara can veren etkili sesiyle birlikte, o, komple bir müzisyendi. Yaptığı şarkılardan tutun da, sahnedeki duruşunun ve inanılmaz performansının dinleyiciyi etkisi altına almasına kadar, her yönüyle, gerçek bir yıldızdı. Hatta kendi deyimiyle, sadece bir star değil, o hepimiz için unutulmaz bir efsanedir.
Freddie Mercury’nin Yaşam Öyküsü:

5 Eylül 1946 yılında Hint Okyanusu’ndaki küçük bir ada olan Zanzibar’da Jer ve Bomi Bulsara’nın ilk çocukları olarak dünyaya gelir. Ailesi ona Farookh adını koyar. Farookh’un babası İngiliz sivil servisinde muhasebecilik yapıyordur.

Çocukluğunun ilk yılları Hint, Arap ve Afrika esintileri taşıyan Zanzibar’ın renkli kumsallarında geçer. Babasının işi gereği Bombay’a taşınmalarına kadarki süreçte, beş yaşından sonra başladığı, İlgiliz rahibeler tarafından idare edilen yerel misyoner okulana devam eder.

Arkadaşları arasında Freddie olarak bilinen Farookh, ilerleyen yıllarda Panchgani Maharashtra’da yatılı bir tür İngiliz Devlet okulu olan St. Peters’de eğitime başlar. Farookh, bu yıllarda masa tenisine ve ince vücuduyla iyi uyum sağladığı atletizme meraklıdır.

İleriki yıllarda ilgisi müziğe yönelen Farookh, özellikle de şarkı söylemekten çok hoşlanır. Yıllardır aldığı piyano eğitimi sayesinde müziğe olan tutkusu onun içinde bazı yeteneklerin açığa çıkmasını kolaylaştırır. Ve bu hevesle arkadaşlarıyla birlikte okul çapında bir grup kurarlar. Grubun adı da, The Hectics’tir. Yalnızca okul partilerinde ve pikniklerde çalmalarına izin verilir. Okul korosunda ve daha başka prodüksiyonlarda birçok kez yer almış ve sesini eğitmeyi başarabilmiş olan Farrookh, abartılı teatrel şovlarıyla kariyerinin ilk tohumlarını bu şekilde atmaya başlar.


1960’lı yıllara gelindiğinde Bulsara ailesi İngiltere’ye göç eder. Brian May’in de yaşadığı çevre olan Feltham Park yakınlarında bir eve taşınırlar. Bu, Farookh için zor günlerin habercisidir. Çünkü gerek dış görünüşü olsun, gerek aksanı olsun, gerekse tavırlarıyla dikkat çeken bir yapıdadır ve bu görünüş ona karşı bazı alaycı bakışların çevrilmesine neden olur. Bu olumsuz ortam okuldaki durumuna da yansır. Farookh sadece güzel sanatlar ve İngilizce derslerinden başarılı sonuçlar alır. Güzel sanatlara olan ilgisinin farkında olan Farookh için üniversite düşüncesi artık çok uzaklardadır. Bu nedenle 1966 yılında Londra’daki Ealing Teknoloji Koleji’nin garif-dizayn bölümüne yazılır.

Farookh bu yıllarda mahçup ve çekingen bir yapıdadır. 1967 yılında dönemin birçok genci gibi Jimi Hendrix fırtınasına kapılan Farookh davranışlarında da bazı değişmelere gider. Saçıcını uzatıp kadife ceketler ve dar pantolonlar giyen Farookh giyim tarzını baştan aşağı değiştirdiği gibi davranışlarında da teşhirci bir tavır takınır. Bu hareketlerini Ealing Kolejin’de de devam ettiren Farookh, diğerlerinin ilgisini çeker. Bunlardan biri de Brian May ve Roger Taylor ile tanışmasına vesile olacak, Smile grubunun üyesi Tim Staffell’dir. Yakın zamanda arkadaş olan bu iki isim müzik konusunda iyi anlaşmaya başlarlar. 1969 yılına gelindiğinde Tim, Farookh’u Smile’ın diğer üyeleriyle tanıştırmak ister.

Müzik konusundaki tutkusu yeni arkadaşları tarafından da keşfedilen Farookh, artık vaktinin büyük bir çoğunluğunu Smile ile birlikte geçirmeye başlar. Smile üyelerine sürekli tavsiyelerde bulunan Farookh’un en büyük isteği bu gruba bir şekilde dahil olmaktır.

Ancak Amerikan Mercury Records adlı yapımcı şirketin dikkatini çeken Smile grubuna single yapımı teklif edildiğinde, Farookh, gruba girebilme hayallerinden vazgeçmek zorunda kalır.

Kısa bir süre sonra Smile ile yakın ilişkide olan Ibex adlı grubun üyeleriyle tanıştığında artık onun da bir grubu vardır. Solo gitarda Mike Bersin, basgitarda John Taylor, davulda da Mick Smithe’in yer aldığı gruba, solist olarak girer.
O yıllarda Farookh ayrıca Mary Austin adında bir bayanla tanışır. Mary, kısa bir süre sonra Farookh’un hayatında vazgeçilmeleri arasında yerini alacaktır. Geçimini daha iyi sağlayabilmek için Smile grubundan iyi bir arkadaşı olan Roger Taylor ile Kensington Market’te tezgah kiralarlar. Roger ile bir miktar birlikte çalışan Farookh bu süre boyunca Smile ile de arasını sıcak tutmayı sağlar.

Smile’ın single’ı beklenen etkiyi göstermez. Farookh’un girişimiyle Ibex de adını Wrackage olarak değiştirir. 1969 yılının sonlarına doğru Smile ile Wrackage üyeleri zamanlarının çoğunu birlikte geçirirler. Single’da istenen başarının gelmemesi ve sahne performanı yeterli bulmadıklarından dolayı Mercury Records şirketi Smile ile çalışmama kararı alır.

Wrackage grubunda da işler istenildiği gibi gitmez ve bundan dolayı 1970 yılının ilk ayları Farookh gruptan ayrılır. Daha sonra kısa bir süreliğine Sour Milk Tea adlı bir grupta zaman geçirir ve sonrasında başka çalışmalara yönelir.

Aynı zamanlarda Smile grubunda da ilk ayrılık meydana gelir. Tim Staffell, başka bir gruba geçmek için Smile’dan ayrıldığında Farookh da beklediği fırsatı sonunda yakalamış olur.

Tim Staffel’in ayrılışından kısa bir süre sonra Brian May, Roger Taylor ve Farookh Bulsara yeni bir grup kurmaya karar veriler. Bu üç ismi bir araya getiren esas etken Farrookh Bulsara’dır tabii ki… Ve böylelikle, 1970 yılının Nisan ayında Queen’in gelecekteki temelleri de atılmış olur. Gruba sonradan katılacak olan John Deacon ile birlikte Queen yirmi yıl sürecek bir zirve kariyerinin iskeletini oluşturmuş olur.

Farookh Bulsara, grup yavaş yavaş yerine oturmaya başladıkça kendi üzerinde de değişiklikler yapar. Dolayısıyla taşıdığı Asya kökenli ismin de kökten değişikliğe uğraması gerekecektir. Yeni isim arayışlarına giren Farookh, ismini zaten arkadaşlarının kendisine çocukluğundan beri hitap ettikleri şekilde Freddie olarak; soyadını da roma mitolojisinden etkilenerek Mercury şeklinde değiştirir. 1970 yılının Temmuz ayından itibaren Queen solistinin adı artık Freddie Mercury’dir.
avatar
ßEYZADE
Duke
Duke

Mesaj Sayısı : 548
Yaş : 26
NERDEN ? : Ankara
Rep Gücü : 654
Kayıt tarihi : 08/03/09

http://kobot.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz